Levs Šļahters: Stafetes reisi
Categories: Dzīvesvieta un ikdiena, Levs Šļahters
Pie mums parādījās tādi stafetes reisi. Tā bija lidmašīna IL-14. Vai Jūs varat iedomāties, cik tajā bija pasažieru?
Nē, nevaru gan.
Tajā bija 22 pasažieri un 3 cilvēki apkalpē.
Laikam var teikt, ka tas bija liels kukuruzņiks?
Nē, kukururzņikā ir 10 cilvēku. Ir arī tādi helikopteri ar 8, 10 cilvēkiem un vairāk. Bet šajā lidmašīnā bija 22. Lūk, tāds arī no Magadanas lidoja. Es lidoju ar pirmo reisu. Es vēl futbolu spēlēju, ar sportu nodarbojos, ar kruķiem (smejas). Braucu iepazīties ar sievas radiniekiem. Nosēdās Magadanā. Tuvākā lidosta bija 13 km. Tagad tā nestrādā, tur tikai helikopteri vēl nosēžas. Tagad tuvākā lidosta ir 60 km. Tur nolaižas arī IL-62, tajā ir 160 cilvēku. Tā lidmašīna pēc katrām 2 līdz 3 stundām nosēdās, lai pildītu degvielu. Un lidoja reisā Magadana-Ohotska-Kirenska-Čita. Un tā līdz pat Maskavai, līdz Bikovas lidostai, pēc 36 lidojuma stundām. Ik pa brīdim nosēdās un pacēlās. Lidmašīnā gan mūs arī ēdināja. Bet nekas. Biļetes gan bija grūti dabūt. Nedēļu vai divas vajadzēja meklēt, kā nopirkt biļetes, piemēram, no Vladivostokas līdz Maskavai.
Kuģi dažreiz vajadzēja gaidīt pat veselu mēnesi. Un tad iznāca 10 dienas ar vilcienu, 5 dienas ar kuģi. Bet te – 36 stundas, un esi jau Maskavā. Kad mēs braucām ar sievu atvaļinājumā, tad izbraucām 8 no rīta. Mums vēl gadījās labs ceļavējš, tad pēc dienas – plkst. 7.30 pēc Maskavas laika mēs jau bijām galā. Tajā pašā dienā, kad braucām no atvaļinājuma, tad lidojām 16 stundu. Lido 8 stundas bez nosēšanās, bet 8 stundas ir laika starpība.
Images
Audio
Researcher: Natalya Ivaschenko, PhD (Historical Sciences), associated professor at Yanka Kupala State University of Grodno, Svetlana Silova, PhD (Historical Sciences), associated professor at Yanka Kupala State University of Grodno